Ilustracja do artykułu:  Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

02-05-2024

3 maja 2024 roku obchodzić będziemy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Władze samorządowe miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Powiatu Ostrowskiego wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, po której złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem Kardynała M. Halki – Ledóchowskiego.

Program obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja
3 maja 2024 r. (piatek), godz. 12.00

Msza Święta w Konkatedrze w intencji Ojczyzny i Miasta z udziałem Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza w Ostrowie Wielkopolskim i Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej.

Po Mszy Świętej uroczystość przy pomniku ks. kard. M. Ledóchowskiego, wzniesionym jako wotum  Wielkopolski za odzyskaną wolność po latach zaborów.

Program uroczystości:

• Hymn narodowy
  • Okolicznościowe przemówienie
  • „Witaj majowa jutrzenko”
  • Złożenie kwiatów
  • „Rota”
  • Okolicznościowa pieśń na zakończenie uroczystości