Ilustracja do artykułu: Wielki sukces  młodych sportowców z ostrowskiej Szóstki w  Mistrzostwach  Województwa w drużynowych biegach przełajowych

Wielki sukces młodych sportowców z ostrowskiej Szóstki w Mistrzostwach Województwa w drużynowych biegach przełajowych

23-04-2024

W piątek 19.04.2024 w Żerkowie odbyły się finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Zawody te poprzedzały eliminacje powiatowe, a prawo startu w Żerkowie uzyskały tylko drużyny, które zwyciężyły na szczeblu powiatu. Drużynę tworzy sześciu biegaczy, którzy zdobywają punkty dla szkoły a liczba punktów uzależniona jest od miejsca, na którym dobiegli do mety. Suma punktów czterech najlepszych zawodników z drużyny (spośród sześciu startujących) składa się na wynik końcowy.

Uczniom  Szkoły Podstawowej nr 6  im. M. Rataja  udało się zakwalifikować w trzech z sześciu możliwych kategorii, co spowodowało, że w finale wojewódzkim ostrowską szkołę reprezentowało aż 18 uczniów.

Rywalizacja w Żerkowie toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu, gradzie oraz przy silnym wietrze. Pomimo tak niesprzyjającej  pogody drużyny z SP6 spisały się fenomenalnie, a drużyna dziewcząt z klas szóstych (rocznik 2011) zdobyła brązowe medale Mistrzostw Województwa. Warto również dodać, że w każdej z kategorii w jednym biegu starowało jednocześnie ponad 200 zawodników tworzących zwycięskie drużyny z eliminacji powiatowych z terenu całego województwa wielkopolskiego.

Wyniki:

1. Dziewczęta klasy 6 (rocznik 2011/2012), bieg na dystansie 1000m – 3 miejsce,

2. Chłopcy klasy 6 (rocznik 2011/2012), bieg na dystansie 1000m – 13 miejsce,

3. Chłopcy klasy 8 (rocznik 2009/2010), bieg na dystansie 1500m – 13 miejsce.