majostaszki 2012 - festyn miejski

majostaszki 2012 - festyn miejski.

Kolorowe stoiska, występy wokalne ostrowskiej młodzieży, konkursy i zabawy dla młodych i starszych – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na ostrowian podczas tegorocznych majOSTaszków. Festyn odbył się 12 i 13 maja 2012.

Tegoroczne majOSTaszki trwały dwa dni, a swoim działaniem objęły całe miasto. Centrum festynowych atrakcji był Park Miejski – to tu odbyły się główne imprezy m.in. koncert gwiazdy – zespołu Wilki.

Pozostałe działania miały miejsce na czterech boiskach typu „Orlik” oraz na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. W sobotę 12 maja 2102 roku przed gwiazdą majOSTaszków - grupą WILKI - na głównej scenie zaprezentowali się m.in. artyści z Młodzieżowego Domu Kultury, studia wokalnego Ewy Borowicz oraz finaliści programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”.

Na scenie wystąpił także BETHEL – zespół wykonujący muzykę reggae oraz formacja Science Fiction All Stars. Natomiast na scenie w Amfiteatrze odbyły się m.in. pokazy tańca wykonane przez uczniów i instruktorów ze szkoły „True School”.

Niedziela 13 maja 2012 r. to także wiele muzycznych atrakcji. Oprócz utalentowanej młodzieży, na scenie zaprezentował się dobrze znany ostrowskiej publiczności zespół Redlin. majOSTaszki to przede wszystkim kolorowe stoiska oraz jarmarki. Każdy znalazł coś dla siebie. Było wesołe miasteczko, kucyki, dmuchany zamek oraz stoiska, przy których dzieci mogły rysować.

W ramach festynu odbyło się wiele działań sportowych. Na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się mecz piłki nożnej – drużyna kobieca MEDYK KONIN vs OSTROWSKIE ORŁY oraz EUROFAN 2012 – impreza inspirowana tegorocznymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Na orlikach natomiast zostały rozegrane Wielkie Mistrzostwa Małych Piłkarzy.

Ostrowski rynek to miejsce dla fanów koszykówki. W niedzielę odbył się tam Streetball czyli turniej koszykówki ulicznej. Jak co roku majOSTaszom towarzyszył Kiermasz Organizacji Pozarządowych. W Parku Miejskim zaprezentowały się ostrowskie organizacje pozarządowe.