Biuro Krajowej Izby Gospodarczej w Ostrowie

Biuro Krajowej Izby Gospodarczej w Ostrowie.

Komitet Gospodarki Komunalnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ma od 21 lipca 2011 roku swoje biuro w Ostrowie Wielkopolskim. List intencyjny podpisali Prezydent Jarosław Urbaniak i Marek Kłoczko – Sekretarz Generalny KIG w Warszawie. Biuro mieści się w siedzibie Holdikom SA przy ul. Partyzanckiej 27.

Seminarium pt. „Rozwój miast i regionów w konkurencyjnej gospodarce. Wsparcie samorządów gospodarczych” odbyło się w czwartek 21 lipca 2011 roku w siedzibie spółki Holdikom S.A. Podczas seminarium podpisano list intencyjny o współpracy między Miastem Ostrów Wielkopolski a Krajową Izbą Gospodarczą w Warszawie. Została zainaugurowana działalność Biura Komitetu Gospodarki Komunalnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

- Warto zejść na szczebel regionalny i nawzajem czerpać z własnych doświadczeń. My współpracujemy z wieloma organizacjami gospodarczymi, gospodarczo-komunalnymi i na terenie kraju i w Europie. Żeby przyciągać kapitał niezbędna jest rozpoznawalna marka miasta, jestem przekonany, że taką silna marką Ostrowa Wielkopolskiego jest dobrze rozwinięta gospodarka komunalna - mówi Marek Kłoczko, Sekretarz Generalny KIG w Warszawie.

Komitet Gospodarki Komunalnej chcemy przystąpić do realizacji na terenie Wielkopolski pilotażowego projektu budowy sieci współpracy międzynarodowej z partnerami z Brukseli, Paryża, Berlina, Nantes, Marsylii i Nordhausen.

- Komitet Gospodarki Komunalnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie podejmuje szereg innowacyjnych działań na rzecz gospodarki miejskiej. My tę współprace traktujemy po pierwsze jako możliwość pozyskiwania wiedzy na temat tego, co nowego w gospodarce komunalnej się dzieje, bo poprzez współpracę z KIG te dokonania skupione są jak w soczewce. Po drugie – każda współpraca ma na celu przygotowywanie wspólnych projektów i ubieganie się o środki zewnętrzne – mówi Dariusz Kowalski, prezes Holdikom SA.

Gościem seminarium był Marek Kłoczko – Sekretarz Generalny KIG w Warszawie. Temat jego przemówienia to „ Samorządy gospodarcze i ich rola w rozwoju gospodarczym regionów. Perspektywa europejska”.

- Wybór Ostrowa Wielkopolskiego na siedzibę Biura Komitetu Gospodarki Komunalnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie to wyraźny sygnał, że Ostrow Wielkopolski jest dobrym miejsce do robienia biznesu. Cieszę się także z takiego sygnału, że ostrowska gospodarka komunalna jest postrzegana w kraju jako wzorcowe, stosujące nowoczesne rozwiązania – dodaje Prezydent Jarosław Urbaniak.

Seminarium otworzył Zenon Kiczka, przewodniczący Komitetu Gospodarki Komunalnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Wygłosił wykład na temat „Miasta w polityce Unii Europejskiej. Współpraca dla rozwoju. Budowanie partnerstw ponadnarodowych.

Sylwia Nowicka
Biuro Prasowe i Relacji Społecznych